• Misie wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie "Śpiewająco dbam o przyrodę z Teatrem Kultureska"

• 22.04.2022

Co się dzieje, kiedy przedszkolaki śpiewająco dbają o przyrodę, a dodatkowo ich pasją jest muzyka?

Wspaniale śpiewają piosenkę „Ole, ole” z repertuaru Teatru Kultureska. A chwilę potem,  w czasie obchodów Dnia Ziemi zdobywają wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Śpiewająco dbam o przyrodę z Teatrem Kultureska”.

Bardzo nam miło, iż Jury konkursowe doceniło starania grupy Misie reprezentującej Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim.

Bo już nawet małe dziecko wie, że przyroda stanowi wspaniałą inspirację dla różnego rodzaju twórców. Zarówno człowiek jak i natura potrzebują siebie nawzajem, ponieważ są komplementarni. Jednak należy pielęgnować właściwe postawy proekologiczne, by w przyszłości móc korzystać z darów matki natury. Dlatego tą unikalną wiedzę przekazujemy jako wychowawcy kolejnym pokoleniom. Jednym ze sposobów jest właśnie muzyka, którą dzieci uwielbiają. A bajecznie kolorowe występy sceniczne artystów Teatru Kultureska są na to żywym dowodem. Dlatego niezmiernie cieszymy się ze zdobytej nagrody. A przedszkolakom życzymy dalszych sukcesów.

• Gramy zmysłami - smak - zajęcia w grupie Kranoludki

• 03.2022

Przedszkolaki z grupy Krasnoludki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Poznały piąty ze zmysłów-smak. Krasnoludki patrząc w lusterka oglądały swój język, dowiedziały się jak to się dzieje że odczuwamy różne smaki. Dzieci próbowały wielu przysmaków, poznały poszczególne smaki : słodki, słony, kwaśny, gorzki, umami. Przedszkolaki degustowały między innymi: marchewkę, cykorię, żółty ser, twarożek, pomidory, kiszone ogórki, cytrynę, czekoladę, grejpfruta. Tego dnia na zajęciach było kolorowo i przepysznie. Krasnoludkom najbardziej smakowały oczywiście słodkości.

• Pasowanie na przedszkolaka w grupie Krasnoludki i Leśne Skrzaty

• 17.03.2022

17.03.2022 roku w naszym przedszkolu odbyła się podniosła uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci z gr. „Krasnoludki” i „Leśne Skrzaty” zaprezentowały program artystyczny pod bacznym okiem swoich pań. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wesołą i miłą atmosferę podkreślały ich galowe stroje oraz ciekawa scenografia. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz za pomocą zaczarowanego ołówka zostały pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor Hannę Czartoryjską. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, książkę i słodki upominek. Nowo pasowanym przedszkolakom, życzymy rozwijania swoich talentów i wielu miłych chwil, które przeżyją podczas zajęć w przedszkolu.