• Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym "Baśniowa Rodzina w obiektywie"

• 11.2021

Nasze przedszkolaki ze swoimi Rodzinami wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Baśniowa rodzina w obiektywie” – pod takim hasłem odbyła się VI edycja pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie, przedstawiające członków swojej rodziny w wybranej scenie i strojach z dowolnej baśni literackiej lub legendy. W tegorocznym konkursie wzięło udział aż 700 pięknych, baśniowych fotografii z całej Polski. Wśród nagrodzonych znalazła się Julia Byszewska z grupy Muchomorki, która otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Julce i jej baśniowej Rodzinie.

Podziękowania za wsparcie i życzliwość kierujemy do wszystkich Rodziców naszych przedszkolaków. Fajnie, że podjęliście Państwo wyzwanie i wzięliście udział w konkursie. Zapewne były to niezapomniane chwile, nie tylko dla Waszych pociech

• Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

• 10.11.2021

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
            Cały tydzień przedszkolaki przygotowywały się do tej uroczystości. Wykonały na tę okoliczność kotyliony w barwach ojczystych, godło, mapę Polski w środku której, odbiły swoje malutkie dłonie na znał jedności i przywiązania do Ojczyzny. Recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych i wydarzeń historycznych naszego kraju. Złożyły kwiaty i oddały hołd przy Pomniku Czynu Niepodległościowego, ucząc się zarazem znaczenia słów: Bóg Honor Ojczyzna.
            A o godzinie 11.11 dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne w myśl słów: Kto Ty jesteś? Polak mały…

• 05.11.2021

Dzień Postaci z Bajek

Z tej okazji 05. listopada 2021 dzieci z grupy Muchomorki przygotowały teatrzyk „Rzepka” J. Tuwima. Mali aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed kolegami i koleżankami z innych grup. Oprócz wspólnej zabawy z aktorami dzieci poznały znaki ekologiczne umieszczane na zdrowej żywności, ale przede wszystkim dowiedziały się, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców. Nauczycielki zachęcały dzieci do czytania wierszy J. Tuwima.

• Muchomorki pieką dyniowe muffiny

• 10.2021

Muchomorki pieką dyniowe muffiny

Gdy dzieci przyszły do przedszkola w sali czekała już na nich niespodzianka. Przedszkolaki od razu wiedziały, że będą robić coś ciekawego. Każdy z nich był chętny do pomocy. Dzieci wsypywali do miski mąkę, wbijali jajka oraz dolewali odpowiednią ilość oleju, z ciekawością oglądały jak zmienia się konsystencja wyrabianego ciasta i same zalewały foremki z ciastem. W całym przedszkolu unosił się cudowny zapach babeczek. Muffinki wszystkim bardzo smakowały. Dzieci deklarowały, że w domu będą je piekły z rodzicami.

Kochani Rodzice, pamiętajmy, że czas spędzony z dziećmi to dar, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy mamy wolną chwilę od pracy i codziennych obowiązków, spędźmy go z najbliższymi.

Dla chętnych podajemy przepis:

Muffiny dyniowe:

2 jajka,