• Nauczyciel z pasją

• 03.2022

Edunation to przestrzeń edukacyjna, którą tworzą ludzie z pasją. To organizator największych wydarzeń branży edukacyjnej w Polsce. Dlatego bycie prelegentem podczas organizowanych przez jej założycieli wydarzeń to niebywały zaszczyt i wyróżnienie.

Anna Przesmycka-Krysiak – nauczycielka języka angielskiego w Miejskim Przedszkolu nr 5 im. Kubusia Puchatka oraz Miejskim Przedszkolu nr 3 reprezentowała nasz region w dwóch e-konferencjach. W bieżącym roku szkolnym był to największy festiwal wiedzy eduOctoberfest 2021. Podczas jednego miesiąca odbyły się 62 sesje on-line, których inspiracje podzielono na siedem ścieżek tematycznych. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było 40 prelegentów. Tylko w ubiegłym roku tego typu wydarzenie obejrzało 1500 uczestników.  Podczas „Dziecięcego wtorku” miała miejsce sesja „Jesienne bajanie na moim dywanie”. Druga prezentacja odbyła się w ramach „Pomysłowego czwartku”, a tytuł sesji to „Papier, plastik i druciki – sprytne plastyczne triki (od zbieracza do wizjonera”).

Rok wcześniej, podczas e-konferencji Uczę Dzieci 2020, Anna Przesmycka-Krysiak w ramach ścieżki dla nauczycieli języków obcych zaprezentowała sesję „Bajeczki z leśnej półeczki, czyli storytelling” oraz „Drama w nowoczesnej odsłonie”.

Dla obu placówek to zaszczyt mieć w swoich szeregach tak ambitnych i pełnych pasji nauczycieli, a wszystko to dla naszych milusińskich.

• Dzień Kobiet w Muchomorkach

• 08.03.2022

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet,

niech każdy się dowie,

że dzisiaj święto Dziewczynek.

Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec,

im wszystkim lizaki rozdamy!!!.

Serdeczne podziękowania za współpracę dla wszystkich Rodziców, zwłaszcza dla pani Agnieszki Sęk za własnoręczne przygotowanie słodkich upominków i pani Agaty Grzyb-Mosiej za pomoc w organizacji uroczystości w grupie Muchomorków.

• Smerfy ogrodnicy

• 03.03.2022

W tym tygodniu w ramach kręgu tematycznego "Recepta na zdrowie", Smerfy dowiedziały się, jak ważne w ich życiu są rośliny. Poznały etapy wzrostu wybranych roślin oraz dowiedziały się co jest potrzebne, aby urosły piękne i zdrowe. Wspólnymi siłami zamieniły kącik przyrodniczy w ogródek z ziołami i kwiatami.

• Owocowe szaszłyki Tygrysków

• 03.2022

W ramach tygodnia dbania o zdrowie, dzieci z grupy "Tygryski" wykonały pyszne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na kawałki, po czym każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki. Praca zakończyła się degustacją a wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

• „Gramy Zmysłami-węch” zajęcia w grupie Krasnoludki

• 02.2022

Przedszkolaki z grupy Krasnoludki w lutym po raz kolejny wzięły udział w zajęciach dotyczących Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. W tym miesiącu maluchy trenowały swój węch. Dzieci rozpoznawały różne zapachy między innymi zapach cytryny, pomarańczy, cebuli, czosnku, ziół, kawy, cynamonu, czekolady, ciasteczek, mydła, różnych aromatów do ciast. Nazywały je, mówiły, które zapachy są dla nich przyjemne a które nie. Było bardzo pachnąco. Zapach unosił się wszędzie. Zadanie to sprawiło przedszkolakom wiele radości z odkrywania różnych aromatów.

• „Gramy Zmysłami-dotyk” zajęcia w grupie Krasnoludki

• 25.01.2022

25.01.2022 roku dzieci z grupy Krasnoludki uczestniczyły w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Głównym tematem zajęć był dotyk. Podczas zajęć przedszkolaki sprawdzały co znajduje się w „Zagadkowym pudełku” i próbowały swoich sił w tym, aby rozpoznać przedmiot za pomocą dotyku. Krasnoludki bawiły się także różnorodnymi materiałami, co dostarczyło im mnóstwo niesamowitych wrażeń dotykowych. Zajęcia sensoryczne to dla małych rączek okazja do kształcenia umiejętności motorycznych w zakresie motoryki małej. Ćwiczenia te pozwoliły dzieciom doświadczyć faktury, struktury a także barwy oraz dostarczyły mnóstwo zabawy.

• Tydzień ze sztuką w Muchomorkach

• 02.2022

Muchomorki 🥰 W ramach tygodnia ze sztuką, mali artyści zainspirowani obrazami sławnych malarzy, dali wyraz swoim wizjom. Może w przyszłości jeszcze świat o nich usłyszy a na tą chwilę praca plastyczna dała im dużo radości

• Wiślanym szlakiem - grupa Smerfy

• 02.2022

W ramach kręgu tematycznego „Na wiślanym szlaku”, Smerfy poznały najważniejsze warszawskie zabytki. Zainspirowane zdobytą wiedzą, wykonały wspaniałe prace plastyczne techniką collage, przedstawiające warszawską syrenkę.