• Programy realizowane w przedszkolu:

Program wychowania przedszkolnego.

Samodzielne – Wszechstronne – Szczęśliwe

*„Poznaję zawody. Planuję swoją przyszłość” Elżbiety Bukowieckiej- Górny oraz  Marleny Drozdowskiej

* Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach

* Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli - Magdalena Appel, Joanna Zarańska, Ewa Piotrowska

Podstawa programowa

Programy własne opracowane przez nauczycieli:

* "Razem w pełni sprawni" - integracyjny program zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym
          uczący tolerancji wobec niepełnosprawności
          (Monika Mazurczak)

"Do przedszkola z Kubusiem Puchatkiem" - program adaptacyjny
          (Ewa Mielańczuk, Maryla Wójcik-Domaniuk)

* "Fiku - Miku graj, tańcz Smyku" - program  zajęć rytmiczno- umuzykalniających
          dla dzieci 3-6-letnich
          (Maryla Wójcik-Domaniuk)

* "Mały artysta to ja" - program kółka teatralnego

(Ewa Mielańczuk)

* Program logopedyczny "Duża żaba nad sadzawką napotkała żuka"
          (Agnieszka Kosieradzka)

* Program gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym
          ( Jolanta Iwańska)

Realizujemy również przedsięwzięcia o zasięgu ogólnopolskim:

"Mały miś w świecie wielkiej literatury" - Ogólnopolski program rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami

"Sprzątanie Świata" - organizator Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja „Sprzątanie Świata- Polska”. Akcja polega na podejmowaniu wspólnych działań dla zachowania i poprawy stanu środowiska naturalnego w Polsce. Fundacja prowadzi Kampanię na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, w której uczy jak rozwijać naszą cywilizację z jednoczesnym poszanowaniem i uwzględnieniem potrzeb innych gatunków i całej przyrody.

"Czyste powietrze wokół nas" - to program edukacji antynikotynowej zainicjowany przez Departament Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia GIS. Zaadresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się o szkodliwych skutkach palenia papierosów. Im wcześniej dzieci dowiedzą się o negatywnym wpływie dymu papierosowego na ich rozwój, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości, nie sięgną po papierosy.

"Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami"

Program edukacyjny dotyczący profilaktyki chorób odkleszczowych dla placówek wychowania przedszkolnego i uczniów szkół podstawowych.

"Ogólnopolski program Kubusiowi Przyjaciele Natury" -to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.